Wytwórnia Broni Popiński w Rogowie

1691

WROTA 44 i Wytwórnia Broni Popiński w Rogowie

Wytwórnia Broni Popiński w Rogowie. Będąc przedstawicielami Stowarzyszenia Strzeleckiego Wrota 44, mieszczącego się w Konstantynowie Łódzkim, mieliśmy wyjątkową okazję i przyjemność zwiedzić Wytwórnię Broni Popiński w Rogowie. Miejsce w którym obecnie odbywa się produkcja broni palnej i jej poszczególnych elementów. Produkowane są tu karabinki AK w różnych konfiguracjach i modelach ale nie tylko. Karabinki na amunicję 7,62×39 mm w wersjach na rynek cywilny i wojskowy. Możemy tutaj nabyć karabin AK w pełnym drewnie, typowy klasyk jak i modele w polimerze z szynami ris.

SUBKARABINEK

Dostępny jest również karabinek, bardziej subkarabinek pod nawą MINI JACK. Charakteryzuje się on skróconą lufą na styl Polskiego ONYKSA – Wz. 89 lub jak kto woli AK 74U – potocznie zwanym bin Laden. Całą ofertę broni w przeróżnej konfiguracji znaleźć można na stronie zakładu. Warto się z nią zapoznać nawet trzeba.

mini jack AK
mini jack
AK JACK w polimerze
wrota 44 Ak Jack

Dzięki uprzejmości właściciela Pana Jacka Popińskiego mogliśmy nie tylko zwiedzić wytwórnię broni, ale i przeprowadzić wywiad z Dyrektorem Produkcji Panem mgr inż. Andrzejem Ślebiodą. Znakomity człowiek z pasją w oczach i wieloma pomysłami na przyszłość. Praca w tym zakładzie to dla nie go przyjemność i możliwość samorealizacji. Udało nam się zadać wiele interesujących i nurtujących nas pytań. Dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących etapów produkcji i jej kontroli. Sama historia genezy powstania zakładu i jego etapy rozwoju były zaskoczeniem.

Wytwórnia Broni Jacek Popiński to jeden z najlepiej rozwijających się podmiotów prywatnych polskiego sektora zbrojeniowego, jak też jedna z niewielu firm w tym sektorze produkcji. Niewielki zakład ślusarski ale i kuźnia broni starodawnej, przez lata przeobraziły się w wysoce zaawansowany zakład produkcyjny. Zakład gdzie bardzo duży nacisk kładzie się na dobry produkt końcowy przez kontrolę jakości. Gwarantuje to zgodność z technologią oraz najwyższa precyzja wykonania. Miejsce gdzie pracują ludzie w miłej atmosferze ale z pasją. Ludzie, którzy sami są strzelcami sportowymi jak i członkami Stowarzyszeń Strzeleckich. Gorąco zachęcamy do obejrzenia materiału aby bliżej poznać markę WBP w Rogowie oraz przyczynić się do dalszego rozwoju w 100% polskiego producenta. W siedzibie zakładu działa Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Sportowego im. Żołnierzy Wyklętych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.