WROTA 44 i Wytwórnia Broni Popiński w Rogowie

Wytwórnia Broni Popiński w Rogowie. Będąc przedstawicielami Stowarzyszenia Strzeleckiego Wrota 44, mieszczącego się w Konstantynowie Łódzkim, mieliśmy wyjątkową okazję i przyjemność zwiedzić Wytwórnię Broni Popiński w Rogowie. Miejsce w którym obecnie odbywa się produkcja broni palnej i jej poszczególnych elementów. Produkowane są tu karabinki AK w różnych konfiguracjach i modelach ale nie tylko. Karabinki na amunicję 7,62×39 mm w wersjach na rynek cywilny i wojskowy. Możemy tutaj nabyć karabin AK w pełnym drewnie, typowy klasyk jak i modele w polimerze z szynami ris.

SUBKARABINEK

Dostępny jest również karabinek, bardziej subkarabinek pod nawą MINI JACK. Charakteryzuje się on skróconą lufą na styl Polskiego ONYKSA – Wz. 89 lub jak kto woli AK 74U – potocznie zwanym bin Laden. Całą ofertę broni w przeróżnej konfiguracji znaleźć można na stronie zakładu. Warto się z nią zapoznać nawet trzeba.

MINI JACK
AK JACK w polimerze
AK JACK w drewnie premium

Dzięki uprzejmości właściciela Pana Jacka Popińskiego mogliśmy nie tylko zwiedzić wytwórnię broni, ale i przeprowadzić wywiad z Dyrektorem Produkcji Panem mgr inż. Andrzejem Ślebiodą. Znakomity człowiek z pasją w oczach i wieloma pomysłami na przyszłość. Praca w tym zakładzie to dla nie go przyjemność i możliwość samorealizacji. Udało nam się zadać wiele interesujących i nurtujących nas pytań. Dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących etapów produkcji i jej kontroli. Sama historia genezy powstania zakładu i jego etapy rozwoju były zaskoczeniem.

Wytwórnia Broni Jacek Popiński to jeden z najlepiej rozwijających się podmiotów prywatnych polskiego sektora zbrojeniowego, jak też jedna z niewielu firm w tym sektorze produkcji. Niewielki zakład ślusarski ale i kuźnia broni starodawnej, przez lata przeobraziły się w wysoce zaawansowany zakład produkcyjny. Zakład gdzie bardzo duży nacisk kładzie się na dobry produkt końcowy przez kontrolę jakości. Gwarantuje to zgodność z technologią oraz najwyższa precyzja wykonania. Miejsce gdzie pracują ludzie w miłej atmosferze ale z pasją. Ludzie, którzy sami są strzelcami sportowymi jak i członkami Stowarzyszeń Strzeleckich. Gorąco zachęcamy do obejrzenia materiału aby bliżej poznać markę WBP w Rogowie oraz przyczynić się do dalszego rozwoju w 100% polskiego producenta. W siedzibie zakładu działa Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Sportowego im. Żołnierzy Wyklętych.