Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach w 2016 roku stał się wyjątkowym miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jednym z najbardziej oczekiwanych wystawców była Fabryka Broni „Łucznik” z Radomia, która zaprezentowała swój flagowy produkt – modularny karabin szturmowy MSBS.

Karabin MSBS, znany również pod nazwą „Grot”, wyróżnia się nowoczesnym, modularnym podejściem do konstrukcji broni. Pozwala to na łatwe dostosowywanie go do różnych wymagań na polu walki, od wersji karabinu szturmowego po warianty strzeleckie czy wsparcia. Ergonomia, nowatorskie rozwiązania techniczne oraz możliwość szybkiego dostosowywania do potrzeb indywidualnego żołnierza uczyniły z MSBS jedno z najbardziej zaawansowanych konstrukcji w kategorii broni lekkiej.

Podczas MSPO w Kielcach, eksperci, dziennikarze oraz przedstawiciele sił zbrojnych z różnych krajów mieli okazję dokładnie przyjrzeć się karabinowi, testować jego funkcjonalność i docenić innowacyjność polskiego produktu. Prezentacja MSBS przez Fabrykę Broni „Łucznik” nie tylko wzmocniła jej pozycję na rynku zbrojeniowym, ale również podkreśliła znaczenie polskiego przemysłu w globalnej branży obronnej.

Wielu obserwatorów uważało, że udział MSBS w MSPO 2016 stanowił przełom w percepcji polskiego przemysłu zbrojeniowego, podkreślając zdolność krajowych przedsiębiorstw do tworzenia zaawansowanych technologicznie produktów na światowym poziomie.