Serce historii Polski bije nie tylko w wielkich bitwach i decydujących momentach naszej przeszłości, ale także w historiach niewymienionych bohaterów, których czyny często pozostawały w cieniu oficjalnych relacji. Dlatego z wielką radością i powagą pragniemy zaprosić Państwa na pokaz najnowszego filmu dokumentalnego Instytutu Pamięci Narodowej, zatytułowanego „Zapora”.

Ten wspaniale wyprodukowany film oddaje hołd tym, których poświęcenie, odwaga i determinacja przyczyniły się do kształtowania losów naszego narodu. To ludzie, którzy mimo przeciwności losu, nieugięcie walczyli za idee i wartości, które dla nich były najważniejsze.

Ponad filmowym obrazem i rekonstrukcjami, to przede wszystkim silna narracja i autentyczne świadectwa uczestników tych wydarzeń nadają temu dziełu niepowtarzalny charakter. „Zapora” to nie tylko relacja historyczna, ale także apel o pamięć i szacunek dla tych, którzy oddali najcenniejsze – swoje życie, dla dobra narodu.

Ulice naszych miast powinny nosić imiona tych bohaterów. W naszej pamięci, w sercach kolejnych pokoleń, ich duch i historia powinny pozostać żywe. Dzięki takim filmom jak „Zapora”, mamy nadzieję, że takie postacie nigdy nie zostaną zapomniane.

Przyjdźcie, obejrzyjcie i oddajcie hołd tym, którzy kształtowali naszą historię. Nie dajmy zapomnieć o tych ludziach.