26 października 2023 roku, w obrębie klubu strzeleckiego WROTA 44, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Szkoląc się pod okiem naszych wykwalifikowanych instruktorów, młodzi adepci strzelectwa z Szkoły Podstawowej im. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z Rąbienia zgłębiali tajniki tej precyzyjnej dyscypliny sportowej.

Od teorii do praktyki

Szkolenie było kontynuacją programu sportowego „Strzelectwo Sportowe Plus”, finansowanego przez Marszałka Województwa Łódzkiego. Po solidnym przygotowaniu teoretycznym, które obejmowało m.in. naukę budowy broni, jej rozkładania, składania oraz nazewnictwo, przyszedł czas na praktykę. Tę część programu przeprowadziliśmy na strzelnicy w Panaszewie.

Intensywne warsztaty pod okiem ekspertów

Już od wczesnych godzin porannych, nasi instruktorzy angażowali się w praktyczne elementy szkolenia. Dzieci poznawały zasady pierwszej pomocy w sytuacjach związanych z bronią, techniki strzeleckie na trenażerach laserowych i na broni pneumatycznej, a także budowę i zasady działania różnych rodzajów broni. To wszystko odbywało się w grupach około 15-osobowych, co pozwoliło na indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Wizyta specjalna

Byliśmy zaszczyceni wizytą Dyrektora Departamentu Sportu i Edukacji, Pana Włodzimierza Stanek. Wspólnie przeprowadziliśmy analizę realizowanego szkolenia, wymieniliśmy się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Zmiana planów i strzelecki finał

Pomimo iż kapryśna pogoda pokrzyżowała nam plany dotyczące ogniska, wszyscy bawiliśmy się świetnie przy grillu. W ramach podsumowania dnia, zorganizowaliśmy zawody strzeleckie, w których młodzi strzelcy mogli sprawdzić swoje umiejętności. Choć oficjalne wyniki zostaną ogłoszone wkrótce, z dumą prezentujemy podium obu konkurencji:

Pistolet pneumatyczny (10 strzałów na 10 m):

  1. ŁUCZAK Jakub
  2. ŁASKA Zosia
  3. REMISZEWSKI Mikołaj

Karabin pneumatyczny (10 strzałów na 10 m):

  1. ALEKSANDRZAK Hubert
  2. ŁUCZAK Jakub
  3. BOGAN Lena

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i pasję. Cieszymy się, że mogliśmy przekazać wiedzę, która w przyszłości zaowocuje bezpiecznym i przyjemnym strzelaniem. Oby takie dni w klubie WROTA 44 zdarzały się jak najczęściej!