W dniu 16 marca 2024 r. w klubie strzeleckim WROTA 44 odbyło się pierwsze w tym roku szkolenie strzeleckie, skierowane do jego członków. Spotkanie odbyło się na strzelnicy „STRZELMISTRZ”  przy ul. Skrzywana 12 w Łodzi. Spotkanie to zapoczątkowało cykl szkoleń, które są częściowo dofinansowane przez Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego.

Dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 3 tysięcy złotych, przeznaczonym na realizację zadań z zakresu sportu, klub WROTA 44 mógł wynająć odpowiednią infrastrukturę szkoleniową. Ta inwestycja pozwoliła, by uczestnictwo w szkoleniach na strzelnicy było całkowicie bezpłatne dla wszystkich klubowiczów.

Należy jednak zaznaczyć, że w związku z przydzieleniem środków na ten cel, inne planowane działania klubu na rok 2024 zostaną odłożone na później. Mimo tych zmian, inicjatywa ta spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród członków, którzy docenili możliwość rozwoju swoich umiejętności strzeleckich bez dodatkowych kosztów.

To szkolenie jest istotnym krokiem w realizacji celów klubu, jakim jest promowanie strzelectwa i umożliwienie jego członkom doskonalenia umiejętności w komfortowych warunkach.