Spotkanie rezerwistów JW 4101 odbyło się w piękny majowy poranek 5 maja 2018 roku. Grupa mężczyzn, byłych żołnierzy wojsk specjalnych jednostki wojskowej JW 4101 wybrała się na spotkanie integracyjne. Takie spotkania odbywają się cyklicznie co roku a tym razem mieliśmy przyjemność gościć na strzelnicy OSS RYBIENIEC w Rybieńcu w woj. Kujawsko – Pomorskim.

Zaproszeni zostali żołnierze z DELTY, 6KS, KLUBU CZERWONE BERETY.Najliczniej reprezentowana była 6KS. Stało się to już tradycją i nikogo nie dziwi, że chłopaki z 6KS biorą cyklicznie udział w takich integracyjnych spotkaniach. Mam wrażenie, że niewidzialna nić łączy nas po przebytych doświadczeniach podczas służby wojskowej. Miło jest spotkać się z ludźmi, z którymi, dzieliło się część życia podczas służby wojskowej. Szczerość intencji przebijała się na każdym kroku. Opowieści o życiu w cywilu, rozwiązywanie problemów dnia codziennego świadczą o dobrej i szczerej atmosferze panującej wśród osób uczestniczących w spotkaniu.

Organizatorzy spotkania i za razem sponsorzy:

GRZEGORZ POPIOŁEK – COMFORT – PUR, MACIEJ WIŚNIEWSKI – EXTREM – TECH, WIESŁAW POLEWKA – POLSTAL  — zadbali o zorganizowanie naszego spotkania na najwyższym poziomie.   Szkolenie z zasad bezpieczeństwa na strzelnicy i użycia broni rozpoczęło rywalizację. Uczestnikom zorganizowano cztery konkurencje strzeleckie.

Pierwsza polegała na złożeniu karabinu AK i oddaniu pięciu strzałów do celu. Liczył się czas i celność.

Druga z konkurencji polegała na typowo sportowym, dokładnym strzelaniu do blaszek metalowych. Użyto karabinu sportowego kal. 22.

Trzecia konkurencja typowo statyczna – strzelanie z karabinu na 50 m.

Czwarta z konkurencji po za ocenianych odbyła się z pistoletu. Polegała na jak najszybszym położeniu sześciu poperów przy użyciu dziesięciu sztuk naboi. Odbyła się w dwójkach i każdy z wygranych przechodził do następnej tury. Muszę tu pochwalić kunszt strzelecki Macieja Wiśniewskiego i jego broń. Znakomicie poradził sobie w tym strzelaniu i widać było dużą przepaść w umiejętnościach reszty z nas. SZACUN  –  PEŁNY.

Całość spotkania strzeleckiego zakończono rozdaniem pucharów i dyplomów pamiątkowych z spotkania. Organizatorzy przygotowali również pamiątkowe kubki z emblematami wojsk specjalnych i jednostki JW 4101.

Spotkanie rezerwistów JW 4101 — to nie koniec atrakcji.

Wystawa broni

Tak właśnie. Wystawa broni. kolekcji prywatnej rzadkich i znakomicie utrzymanych egzemplarzy. Perełki w środowisku strzeleckim. W śród nich : złota TT, Mosin snajperski, AK z 1949 roku ( produkcja przed seryjna),  PIĘKNE I SPRAWNE.

W całym spotkaniu i w jego organizacji nie można zapomnieć o pomocnikach. Na szczególne podziękowania zasłużył syn Grzegorza Popiołka ( lepsza, młodsza wersja naszego kolegi ), który cały dzień spędził pilnując grilla. Dbał o to byśmy nie byli głodni. DZIĘKUJEMY.