Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

4102

WROTA 44 reprezentowałem i nie zawiodłem !!

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101. 6 października 2017 odbyło się coroczne spotkanie dla byłych żołnierzy i pracowników Jednostki Wojskowej JW 4101. Spotkanie organizowane i dofinansowane było przez fundację SZTURMAN ( www.fundacjaszturman.pl ).Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN” to organizm, którego celem nadrzędnym jest niesienie pomocy socjalnej i prawnej żołnierzom oraz funkcjonariuszom uczestniczącym w misjach poza granicami kraju, ale też tym, którzy służą Ojczyźnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Mieliśmy okazję przebywać w towarzystwie kolegów z którymi w czasie pełnienia służby wojskowej zżyliśmy się i dzieliliśmy żołnierski los nie kiedy pokój a w lesie na bytowaniach śpiwór. Nie mogę ukrywać, że 6 KOMPANIA SPECJALNA 95′ była najliczniej reprezentowana co świadczy o dużym zżyciu się podczas służby.

Harmonogram spotkania zaczynała msza św.  w kaplicy jednostki w intencji zmarłych żołnierzy z JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Następnie – składanie wiązanki pod Pomnikiem.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Po uroczystościach w jednostce pojechaliśmy autokarem na strzelnicę. Szkolenie obejmowało strzelanie z broni krótkiej i długiej oraz udzielania pierwszej pomocy. Do dyspozycji mieliśmy pistolety Glock, Glauberyt, karabin typ AR. Strzelanie zakończono rywalizacją strzelecką w której:

  • ja zająłem pierwsze miejsce indywidualnie
  • moja kompania pierwsze miejsce drużynowe

 

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Po części szkoleniowej odbyło się spotkanie z poczęstunkiem w restauracji Oblacka Przystań (dawniej Silesiana). Z tym miejscem również wiążą się wspomnienia 6 KS. Podczas pełnienia służby mieliśmy tam pokaz walki dla wczasowiczów. Mile wspominane.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Fundacja SZTURMAN stanęła na wysokości zadania. Odbyło się oficjalne uhonorowanie zwycięzców zawodów, rozdanie nagród i upominków.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101. Przygotowany poczęstunek przerósł największe brzuchy i najgłębsze gardła. Integracja pełną gębą.

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Nie można zapomnieć o okolicznościowym biegu o ” NÓŻ KOMANDOSA ” który odbywał się równolegle z naszym spotkaniem i w którym nasza kompania też miała swój udział.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Spotkanie po latach uświadomiło nam, że pomimo upływu czasu jesteśmy wciąż członkami czegoś wyjątkowego, nierozerwalnego i niepowtarzalnego. Jesteśmy byłymi żołnierzami wojsk specjalnych JW 4101.

JESTEŚMY 6 KOMPANIĄ SPECJALNĄ JEDNOSTKI JW 4101 W LUBLIŃCU.

www.wrota44.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko to prawda. Dziękuję za mile spędzony czas i możliwość powspominania. Ja cześć z Was poznałem dopiero na wyjeździe a miałem wrażenie że znam od zawsze. Pełne zaufanie dla każdego. Jeszcze raz dziękuję i wszystkich pozdrawiam. Michał 4ksk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.