Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101. 6 października 2017 odbyło się coroczne spotkanie dla byłych żołnierzy i pracowników Jednostki Wojskowej JW 4101. Spotkanie organizowane i dofinansowane było przez fundację SZTURMAN ( www.fundacjaszturman.pl ). Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN” to organizm, którego celem nadrzędnym jest niesienie pomocy socjalnej i prawnej żołnierzom oraz funkcjonariuszom uczestniczącym w misjach poza granicami kraju, ale też tym, którzy służą Ojczyźnie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Mieliśmy okazję przebywać w towarzystwie kolegów z którymi w czasie pełnienia służby wojskowej zżyliśmy się i dzieliliśmy żołnierski los nie kiedy pokój a w lesie na bytowaniach śpiwór. Nie mogę ukrywać, że 6 KOMPANIA SPECJALNA 95′ była najliczniej reprezentowana co świadczy o dużym zżyciu się podczas służby.

Harmonogram spotkania zaczynała msza św. w kaplicy jednostki w intencji zmarłych żołnierzy z JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.


Następnie – składanie wiązanki pod Pomnikiem. Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.


Po uroczystościach w jednostce pojechaliśmy autokarem na strzelnicę. Szkolenie obejmowało strzelanie z broni krótkiej i długiej oraz udzielania pierwszej pomocy. Do dyspozycji mieliśmy pistolety Glock, Glauberyt, karabin typ AR. Strzelanie zakończono rywalizacją strzelecką w której:

  • ja zająłem pierwsze miejsce indywidualnie
  • moja kompania pierwsze miejsce drużynowe

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

 

Po części szkoleniowej odbyło się spotkanie z poczęstunkiem w restauracji Oblacka Przystań (dawniej Silesiana). Z tym miejscem również wiążą się wspomnienia 6 KS. Podczas pełnienia służby mieliśmy tam pokaz walki dla wczasowiczów. Mile wspominane. Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Fundacja SZTURMAN stanęła na wysokości zadania. Odbyło się oficjalne uhonorowanie zwycięzców zawodów, rozdanie nagród i upominków.

 

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101. Przygotowany poczęstunek przerósł największe brzuchy i najgłębsze gardła. Integracja pełną gębą.

 

Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

Nie można zapomnieć o okolicznościowym biegu o ” NÓŻ KOMANDOSA ” który odbywał się równolegle z naszym spotkaniem i w którym nasza kompania też miała swój udział. Spotkanie byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

 

Spotkanie po latach uświadomiło nam, że pomimo upływu czasu jesteśmy wciąż członkami czegoś wyjątkowego, nierozerwalnego i niepowtarzalnego. Jesteśmy byłymi żołnierzami wojsk specjalnych JW 4101.

JESTEŚMY 6 KOMPANIĄ SPECJALNĄ JEDNOSTKI JW 4101 W LUBLIŃCU