Piknik Strzelecki dla Dzieci zorganizowany dnia 11 sierpnia 2019 przez nasze Stowarzyszenie oraz naszych członków. Celem zabawy było zapoznanie dzieci z procedurami bezpieczeństwa podczas zabawy w strzelanie z wiatrówek do tarcz na odległość 10, 15 i 25 metrów. Mieliśmy do dyspozycji kilka typów pistoletów na gaz CO2 oraz łamane karabinki, jedna z lunetą do zabawy w snajpera. Całej zabawie przyglądał się Prezes Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego Pan Antonii Kamiński ( https://www.strzelectwo.lodz.pl ). Jako patronat sekcji sportowej zaangażował się w pracę z dziećmi. Impreza odbyła się 11 sierpnia w siedzibie Stowarzyszenia WROTA 44 w Konstantynowie Łódzkim i była bezpłatna.

Oprócz wspólnej zabawy z strzelania, mieliśmy również pokaz z pierwszej pomocy. Była wyreżyserowana scenka z postrzału wraz z środkami pozoracji takimi jak: sztuczna krew. Potem nauka sztucznego oddychania wraz z masażem serca . Każde z dzieci mogło spróbować swoich sił na manekinie do resuscytacji a jedno nawet ćwiczyło na mamie.

I Piknik Strzelecki dla Dzieci

Oprócz tego zimne napoje, bigos, kiełbaska, żeberka i karczek z grilla. Bardzo dziękujemy sponsorowi za produkty mięsne, firmie JAMIR.

Jako Prezes Stowarzyszenia Wrota 44 chcę podziękować wszystkim za przybycie na spotkanie i uczestnictwo we wspólnej zabawie. Dziękuję Panu Antoniemu Kamińskiemu za pomoc, zaangażowanie oraz wsparcie moralne ale i Panu Andrzejowi Kowalskiemu za znakomitą relację filmową z spotkania co nie było łatwe no i Panu Pawłowi Pastusiak za przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy oraz żonie Sylwii za przygotowanie i pilnowanie jedzonka i ogólne zaangażowanie Dziękuję członkom Stowarzyszeni za pomoc w organizacji. Ogólnie cieszę się, że się udało. BYŁO FAJNIE.!!