Czerwone Berety i ćwiczenia Klasy Powietrznodesantowej pod kryptonimem “Młode Wilki 2017”. Nasze stowarzyszenie strzeleckie WROTA 44 brało w nim udział.

Wszystko co dobre, rodzi się w wielkich bólach i trzeba na to mocno zapracować. W piątek 3.11.2017 roku w budynkach 43 liceum przy ulicy Królewskiej w Łodzi spotkały się : idea przekazania wiedzy i doświadczeń wniesiona przez wielu doświadczonych i dobrych ludzi oraz chęć pogłębienia wiedzy wojskowej w osobach kadetów klasy mundurowej.

Szkolenia zorganizowane zostały przez klub Czerwone Berety i przebiegały w formie unitarki wojskowej trwając dwa dni. Wiedza w pigułce dostarczana była kadetom przez instruktorów, byłych żołnierzy wojsk specjalnych z formacji Czerwonych Beretów. Wymagano od młodzieży ciągłego skupienia i nie lada wysiłku. Zajęcia teoretyczne przeplatane były ćwiczeniami fizycznymi.

Młodzież w tych dniach miała możliwość poznania wielu tajników walki w ręcz i zasad samoobrony. Zajęcia z pierwszej pomocy i reanimacji zawsze są na czasie. Przyświeca tu zasada – znam, wiem, umiem, ale aby ta wiedza nigdy nie była mi potrzebna. Jak Czerwone Berety – to nie mogło zabraknąć szkoleń powietrzno-desantowych. Składanie i rozkładanie spadochronów desantowych zajmuje dużo czasu. Ważna jest tu dokładność i kolejność wykonywanych czynności. Bardzo ważna umiejętność. Szkolenie strzeleckie, które miałem przyjemność prowadzić odbyło się w formie instruktarzu z obsługi i zasad działania broni palnej. Do dyspozycji mieliśmy zestaw karabinów typu AK (AK, AKMS, RPKS, SAIGA), pistolety GLOCK 17, WALTHER i strzelbę gładko lufową FABARM. W pierwszej kolejności młodzież poznała podstawy zasad bezpiecznego posługiwania się bronią i jej obsługi. Wzmianki Ciekawostek historycznych rozładowywały spiętą atmosferę. Rozbieraliśmy broń ucząc się nazewnictwa części i zasad ich działania.

Dwa dni pełne wrażeń i dużego wysiłku. Znakomita inicjatywa klubu Czerwone Berety i dobre, bezpieczne wykonanie z strony zespołu instruktorów. Byli żołnierze wojsk powietrzno-desantowych pokazali co można zrobić trzymając się razem.

Dziękuję za już i proszę o jeszcze!