Tajne radzieckie samoloty II Wojny Światowej

1204

Tajne radzieckie samoloty II Wojny Światowej.

Tajne radzieckie samoloty drugiej Wojny Światowej i ich projekty często nigdy nie wyszły na jaw w swoich czasach. Stalin, przywódca Rosji – fanatycznie bojący się szpiegów często zmieniał warunki oraz formę pracy swoich konstruktorów i wynalazców. Dlatego dochodziło nawet do tego, że najwybitniejsi z nich pracowali pod presją śmierci swojej i swoich rodzin.

Tajne radzieckie samoloty II Wojny Światowej okazały się znakomitymi projektami. Dlatego myśl techniczna i dalekosiężna nadwzroczność konstruktorów doprowadziła  do powielania ich pomysłów i projektów po drugiej wojnie światowej.

Ciekawostką może być fakt, że ci ludzie wyprzedali swoimi pomysłami swoje pokolenie. Niemcy, największy i najagresywniejszy uczestnik walk w drugiej wojnie światowej a jednak swoją technologią nie dorównywał Rosji. Problem polegał w władzy: ( STALIN )!!.

Zapraszam Państwa do obejrzenia filmu o podobnej tematyce ( Rosja, Stalin ), który znajduje się tutaj : https://wrota44.pl/ii-ws-wojna-zimowa-finlandii-z-rosja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.