Szkolenie strzeleckie pistolet, karabin, strzelba – WROTA 44 z dnia 08.04.2018

Tak jak myśleliśmy. Pogoda nam dopisała. Pierwsze, wytęsknione promienie słońca ogrzewały nas przez cały dzień. Ognisko i kiełbaski z patyka zamieniliśmy na grilla. Dziewczyny jak zawsze nie zawiodły i przygotowały nam znakomity posiłek. Zapach grillowanego mięsa roznosił się po całej strzelnicy przyciągając wielu wygłodniałych strzelców. Sielankowy, wiosenny klimat zaczyna się udzielać i pojawił się nawet kocyk. Z racji imprezy zamkniętej nie każdego mogliśmy nakarmić. Zdarzył się również mały incydent. Nasz nowy kolega członek stowarzyszenia okazał się wegetarianinem i w żadnym razie nie byliśmy na to przygotowani. Bardzo przepraszamy i obiecuję, że zrehabilitujemy się na następnym spotkaniu 29.04.2018.

szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44

Szkolenie strzeleckie pistolet, karabin, strzelba WROTA 44 w dniu 08.04.2018 roku

rozpoczęliśmy od instruktarzu związanego z bezpieczeństwem  na strzelnicy. Każdy uczestnik zapoznał się z zasadami działania broni, poszczególnymi częściami w broni i mógł samodzielnie rozłożyć ją.  Strzelanie  zaczęliśmy z pistoletów z odległości 10 m. W związku z nowymi uczestnikami na naszym spotkaniu ta odległość do tarczy okazała się optymalna. Procedury i bezpieczeństwo, pozycja strzelecka, ułożenie rąk na pistolecie – oj było co tłumaczyć.

szkolenie strzeleckie wrota 44

szkolenie strzeleckie wrota44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44szkolenie strzeleckie wrota 44

Strzelanie z karabinów odbyło się z odległości 20 metrów. I jak to tradycja na naszych spotkaniach nakazuje, każdy z nowych członków został ochrzczony niezawodnym i silnym AK. Polega to u nas na jednorazowym wystrzeleniem całego magazynka naboi. Można się spocić. Frajda jednak jest duża. Pierwszy kontakt z tą bronią – niezapomniane przeżycie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Całość spotkania zakończyło strzelanie z strzelby gładkolufowej do poperów. Nie mamy jednak nawet jednego zdjęcia  – szkoda. Strzelanie było ciekawe i wymagało od strzelców dużej rozwagi.

Jako stowarzyszenie strzeleckie WROTA 44 organizując nasze spotkania, staramy się promować rodzinne spędzanie czasu. Członkowie mogą zabierać ze sobą swoje żony i dzieci , które również biorą czynny udział w szkoleniu. Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć SYLWIĘ – żonę Michała. Została uwieczniona na stronie naszego klubu. Po mimo kilku psikusów, które przygotował jej Michał kobieta dała sobie radę ze wszystkimi wyzwaniami. Znamy nawet ulubioną broń Sylwi – oczywiście AK.

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i zapraszam

Szkolenie strzeleckie pistolet, karabin, strzelba – WROTA 44 29.04.2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.