Karabinek ( wędrowca ) kaliber 22 – ciekawe rozwiązania.

4756

Karabinek ( wędrowca ) kaliber 22 – ciekawe rozwiązania.

Zdecydowaliśmy się zamieścić ten film ze względu na zmyślne rozwiązania techniczne i konstrukcyjne. Osobiście nie miałem nigdy okazji trzymać w rękach nawet podobnej konstrukcji na żaden kaliber a na pewno nie na 22. Ta broń ( karabinek wędrowca kaliber 22) w żaden sposób nie przypomina tych karabinków, które używamy w Polsce. Nie spotkałem się również w żadnym ze sklepów z czymś podobnym. Wszystkie stalowe elementy broni mieszczą się w jej kolbie która służy również jako jej etui – zabezpiecza przed zniszczeniem. Kolba pełni jeszcze jedną ciekawą funkcję – nie pozwala broni pójść na dno wody. Taki pływak – zabezpieczenie przed zatopieniem. Karabinek ( wędrowca ) kaliber 22 – ma tak ciekawe rozwiązania, że oglądając  ten film zrozumiałem, że w Polsce nie znam podobnych rozwiązań i broni kierowanej bezpośrednio do wędrowców lub prepersów. Ruch prepersów, czyli osób przygotowujących się na wystąpienie sytuacji ekstremalnych jak wojna czy kataklizm. Ruch narodził się w USA, ale dotarł i do Polski.

Kim są Prepersi?

Prepersi to osoby które przygotowują się na gorsze czasy (wojnę, klęski żywiołowe, katastrofy, nieszczęśliwe wypadki)”, „Od grudnia 2013 roku prowadzimy facebook’owy fanpage “Polish Preppers”, gdzie propagujemy ekologiczne rozwiązania dla gospodarstw domowych i nie tylko, aktywność fizyczną, permakulturę, patriotyzm, inspirujemy do zgłębiania różnych dziedzin nauki, na bieżąco monitorujemy kwestie zagrożeń dla bezpieczeństwa społeczności (w zakresie środowiskowym, gospodarczym, epidemiologicznym i innym), pobierając informacje od m.in. Centrum Zarządzania Kryzysowego; również informujemy o sposobach ochrony przed ww. zagrożeniami.

 Gdzie szukać polskich prepersów? Jak wstąpić w ich szeregi?

 

Gdzie więc szukać polskich preppersów? Najwięcej o nich dowiesz się z serialu dokumentalnego „Prepersi – gotowi na wszystko” na antenie FOKUS TV, a podstawowe informacje znajdziesz poniżej.

Preppers Poland

  • Strona internetowa: http://f-erasmus.org.pl/
  • Konto na Facebooku: https://www.facebook.com/prepersi

Odnośnik do pełnego reportażu o prepersach na stronie fokus.tv

http://www.fokus.tv/news/polscy-prepersi-kim-sa-gdzie-ich-szukac-stowarzyszenia/757

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.