Coroczne spotkanie dla byłych żołnierzy i pracowników JW 4101.

2365

WROTA 44 reprezentowałem i nie zawiodłem !!

6 października 2017 odbyło się coroczne spotkanie dla byłych żołnierzy i pracowników JW 4101. Spotkanie organizowane i dofinansowane było przez fundację SZTURMAN ( www.fundacjaszturman.pl ). Mieliśmy okazję przebywać w towarzystwie kolegów z którymi w czasie pełnienia służby wojskowej zżyliśmy się i dzieliliśmy żołnierski los. Nie mogę ukrywać, że 6 KOMPANIA SPECJALNA 95′ była najliczniej reprezentowana.

Harmonogram spotkania zaczynała msza św.  w kaplicy jednostki w intencji zmarłych żołnierzy z JW 4101.

Następnie – składanie wiązanki pod Pomnikiem.

Po uroczystościach w jednostce pojechaliśmy na strzelnicę. Szkolenie obejmowało strzelanie z broni krótkiej i długiej oraz udzielania pierwszej pomocy. Strzelanie zakończono rywalizacją strzelecką w której:

  • ja zająłem pierwsze miejsce indywidualnie
  • moja kompania pierwsze miejsce drużynowe

 

Po części szkoleniowej odbyło się spotkanie z poczęstunkiem w restauracji Oblacka Przystań (dawniej Silesiana). Z tym miejscem również wiążą się wspomnienia 6 KS. Podczas pełnienia służby mieliśmy tam pokaz walki dla wczasowiczów. Mile wspominane.

Fundacja SZTURMAN stanęła na wysokości zadania. Odbyło się oficjalne uhonorowanie zwycięzców zawodów, rozdanie nagród i upominków.

Przygotowany poczęstunek przerósł największe brzuchy i najgłębsze gardła. Integracja pełną gębą.

Nie można zapomnieć o okolicznościowym biegu o ” NÓŻ KOMANDOSA ” który odbywał się równolegle z naszym spotkaniem i w którym nasza kompania też miała swój udział.

Spotkanie po latach uświadomiło nam, że pomimo upływu czasu jesteśmy wciąż członkami czegoś wyjątkowego, nierozerwalnego i niepowtarzalnego.

JESTEŚMY 6 KOMPANIĄ SPECJALNĄ JEDNOSTKI JW 4101 W LUBLIŃCU.

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko to prawda. Dziękuję za mile spędzony czas i możliwość powspominania. Ja cześć z Was poznałem dopiero na wyjeździe a miałem wrażenie że znam od zawsze. Pełne zaufanie dla każdego. Jeszcze raz dziękuję i wszystkich pozdrawiam. Michał 4ksk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ